H180 Hammond Innes
(851) H180 Hammond Innes (olieverf op paneel 50 x 40 cm)

H180 Hammond Innes

Deze hektrawler is in 1972 gebouwd bij Charles D. Holmes & Co te Beverly voor rekening van Newington Steam Trawler Co. Ltd. uit Hull. De Hammond Innes was van hetzelfde ontwerp als de eerder gebouwde C.S. Forester maar was groter.

Het schip is op 16 mei 1972 te water gelaten.

Inhoud: 897 bruto ton
Lengte:  191 ft ( 58,2 m)
Breedte: 37,1 ft ( 11,3 m)

Het schip beschikte over een dieselmotor van het  fabrikaat Stork Werkspoor type 6TM 410 6 cil. met een vermogen van 2500 pk waarmee een max. snelheid van 14 knopen kon worden behaald.

Het visruim had een inhoud van 19.500 kubieke feet. Het schip beschikte niet over een vriesinstallatie maar was een zgn. ‘fresher’.

Geschiedenis:
De ‘Hammond Innes’ heeft maar 4 jaar voor Newington gevaren en was in die periode zeer succesvol. Zo was zij winnaar van de Hull Challenge Shield.
13 december 1977 werd het schip verkocht naar Canada om te worden ingezet als visserij onderzoeksvaartuig. Ze werd herdoopt in ‘Lady Hammond’.